Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Dönüştürülmüş Mücevher

Clairely Upcycled Jewellery

Dönüştürülmüş Mücevher Claire de Lune Avize üretiminin atık malzemelerinin değerlendirilmesi için tasarlanmış güzel, şeffaf ve dönüştürülmüş mücevherler. Bu seri ile pek çok koleksiyon oluşturulmuştur. Hepsinin ayrı bir hikayesi vardır. Hepsi tasarımcının felsefelerinin çok bireysel yansımalarıdır. Şeffaflık tasarımcının felsefesinin ana öğesidir ve kullandığı akriliğin seçiminden de anlaşılmaktadır. Kendisi ışık saçıcı olan ayna akriliğinden ayrı olarak, renkli veya renksiz tüm malzemeler şeffaftır. CD ambalajlar yeni amacın anlamını güçlendirmektedir.

Dolap

Deco

Dolap Biri diğerinin içine asılmış bir dolap. Mobilyanın çok yer kaplamasını önleyen çok farklı bir tasarım. Çekmeceler yere oturmuyorlar, asılı duruyorlar. Çekmecelerin gruplara bölünmüş olması kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Malzemelerin çeşitli renklerde seçilmeleri mümkün.

Kişiselleştirilebilir Hepsi Bir Arada PC

BENT

Kişiselleştirilebilir Hepsi Bir Arada PC Kullanıcı ihtiyaçlarını kütle üretiminin sınırları dahilinde daha iyi karşılamak için kütlesel kişiselleştirme prensibi ile tasarlanmıştır. Projenin ana hedefi kütle üretiminin sınırları dahilinde dört kullanıcı grubun farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir tasarım yapmaktı. Üç ana kişiselleştirme unsuru tarif edilmiş ve bu kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarına göre ürünün kişiselleştirilebilmesi sağlanmıştır: 1. ekran paylaşımı, 2. ekran yüksekliği ve ayarları, 3. klavye-hesap makinesi kombinasyonu. Çözüm olarak kişiselleştirilebilir ikinci bir ekran modülü ilave edilmiş ve benzersiz bir klavye-hesap makinesi kombinasyonu ayak olarak eklenmiştir.

Sehpalar

Musketeers

Sehpalar Basit, zarif ve fonksiyonel. Silahşörler üç ayaklı sehpalardır. Bükülerek şekillendirilmiş toz kaplama metal gövde ile lazer kesim tahta ayaklardan oluşmaktadır. Üç ayaklı oturumun dört ayaklıya göre daha dengeli ve sallantısız olacağı geometrik olarak ispatlanmıştır. Mükemmel denge ve fonksiyonelliği olan Silahşör'ün modern görünümü ve zerafeti onu odanızın mükemmel bir parçası yapacaktır.

Gerdanlık

Scar is No More a Scar

Gerdanlık Tasarımın arkasında üzücü ve acı dolu bir hikaye var. İlham vücudumdaki unutulmaz ve utandırıcı bir yaradan geliyor. 12 yaşımda iken büyük bir havai fişek gösterisinde oluşan bir yanık. Yanık bölgesini dövme ile kapatmak istediğimde dövme ustası bunun yarayı daha kötü hale getirebileceği uyarısında bulundu. Herkesin kendi yarası vardır. Herkesin kendi unutulmaz acı hikayesi veya geçmişi vardır. Tedavi için en doğru yol gizlemek veya ondan kaçmak yerine onunla yüzleşmek ve güçlü bir şekilde üstesinden gelmektir. Bu yüzden benim mücevherimi takanların kendilerini daha güçlü ve daha pozitif hissedeceklerini ümit ediyorum.

Ofis Binası

Jansen Campus

Ofis Binası Bina endüstri bölgesi ile eski şehri birbirine bağlayan ve üçgen formunu Oberriet’in eğik çatılarından alan göğe doğru çarpıcı bir yükseltidir. Proje yenilikçi teknolojileri bir arada kullanıyor. Yeni detaylar ve malzemeler kullanıyor ve İsviçre’nin sıkı ‘Minergie’ sürdürülebilir yapı standardını karşılıyor. Ön cephe çevre bölgelerdeki tahta evlerin renklerini andıran parlatılmış ve delikli Rheinzink kaplama ile kaplanmış. Kişisel çalışma alanları açık mekan olarak düzenlenmiş ve yapının geometrisi Rheintal manzarasını ortaya çıkarıyor.