Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Mücevher

Poseidon

Mücevher Tasarladığım mücevher benim duygularımı ifade eder. Bir sanatçı, bir tasarımcı ve bir insan olarak o beni temsil eder. Poseidon’un yaratılışı benim hayatımın en karanlık saatlerinde, kendimi korkmuş, savunmasız ve yardıma muhtaç hissettiğim bir zamanda gerçekleşti. Öncelikle bu takımı meşru müdafaa amacı ile tasarladım. Her ne kadar bu duygu tasarım sürecinde azaldıysa da, varlığını hala sürdürmekte. Poseidon ( Yunan mitolojisinde deniz tanrısı ve depremlerin yaratıcısı ) benim ilk resmi takı takımım ve güçlü kadınlar için, sahiplerine güç ve güven duygusu vermek amacıyla tasarlanmıştır.

Koltuk

The Monroe Chair

Koltuk Göz alıcı zarafet, basitlik, rahatlık ve kalıcılık düşüncesi ile tasarlanmıştır. Monroe Sandalye koltuk üretim sürecini önemli ölçüde basitleştirmek için bir girişimdir. CNC teknolojisinin potansiyelinden istifade edilerek bir MDF levhadan arka arkaya kesilen düz tabakalar bir merkez eksen etrafına meyilli dizilerek karmaşık meyilli bir koltuk şekli elde edilmektedir. Arka ayak giderek sırt bölgesini oluşturmakta, kol dayama yerleri de giderek ön ayağı oluşturmaktadır. Bu sayede üretim sürecinin sadeliği için bütünüyle belirgin bir güzellik ortaya çıkmaktadır.

Çok Eksenli Perde Duvar Sistemi

GLASSWAVE

Çok Eksenli Perde Duvar Sistemi GLASSWAVE çok eksenli perde duvar seri üretim cam perde duvar tasarımlarında daha fazla esneklik için yeni kapılar açmaktadır. Perde duvarda bu yeni kavramın dayandığı prensip dikey pencere tirizlerinin dikdörtgen profil yerine silindirik profillerden oluşmasıdır. Bu yenilikçi yaklaşım ile yapılarda çok yönlü bağlantılar oluşturulabilmekte, cam duvar bağlantılarında mümkün olabilen geometrik birleşmeler onlarca kat arttırılabilmektedir. GLASSWAVE üç veya daha az katlı seçkin binalar için ( görkemli salonlar, sergi salonları vb. ) üretilmiş alçak yapı ürünleridir.

Yemek Sandalyesi

'A' Back Windsor

Yemek Sandalyesi Geleneksel marangozluk, sert tahta ve modern üretim makineleri Windsor Sandalye’yi canli tutuyor. Ön ayaklar oturma bölgesinin içinden geçerek ana desteği oluşturuyor, arka ayaklar ise tepeye uzanıyor. Üçgen yapı oluşturan bu sağlam tasarım, sıkıştırma ve gerilim kuvvetlerini yeniden hizalayarak maksimum görsel ve fiziksel etki yaratıyor. Süt boyası veya şeffaf vernik Windsor Sandalye’nin geleneksel dayanıklılığını sağlıyor.

42’’ BMS LED TV

Agile

42’’ BMS LED TV AGILE LED TV ince görünümlü TV modasına uymak ve görüntüyü ön plana çıkarmak için dar bezel uygulamasına yönelmiştir. Ekranın etrafındaki ince çerçevenin keskinliği yüzeyde ışık parlamaları ve değişik yansımalar yaratarak tasarımı hafifletmektedir. TV ayağının tasarımında da aynı anlayış hakimdir. Metal yüzeyler, mat plastik ayaklar ve yarı şeffaf boyun TV tasarımını desteklemektedir. AGILE’nin kişiye özel uygulaması ise renkli şeffaf lensleridir.

Mutfak Aksesuarları

KITCHEN TRAIN

Mutfak Aksesuarları Değişik tip aksesuar kullanımı görsel rahatsızlığın yanı sıra dağınık bir mutfak görüntüsü yaratmaktadır. Hepsini bir araya toparlamak için her evde bulunan popüler mutfak aksesuarlarını bir set içinde bütünleştirdim. Tasarım tamamen yaratıcılıktan ilham almıştır. “Birleşik form” ve “Güzel görünüm” özelliklerinden iki tanesidir. Ayrıca yenilikçi görünümü pazarın ilgisini çekecektir. Altı aletin bir paket içinde sunulması hem üretici hem de müşteri için bir fırsat olacaktır.