Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Aydınlatma Ve Ses Sistemi

Luminous

Aydınlatma Ve Ses Sistemi Luminous, ergonomik aydınlatma çözümü ve surround ses sistemini tek bir üründe sunmak için tasarlanmıştır. Kullanıcıların hissetmek istedikleri duyguların yaratılması ve bu amaca ulaşmak için ses ve ışık kombinasyonundan yararlanılması amaçlanmaktadır. Ses yansıması temelinde geliştirilen ses sistemi, birden fazla hoparlörü kablolamaya ve mekanın etrafına monte etmeye gerek kalmadan odada 3 boyutlu surround sesi simüle eder. Sarkıt ışık olarak Luminous, doğrudan ve dolaylı aydınlatma oluşturur. Bu aydınlatma sistemi, parlamayı ve görme sorunlarını önleyen yumuşak, tek tip ve düşük kontrastlı bir ışık sağlar.

Elektrikli Bisiklet

Ozoa

Elektrikli Bisiklet OZOa elektrikli bisiklet, ayırt edici 'Z' şekline sahip bir şasiye sahiptir. Çerçeve, tekerlekler, direksiyon, koltuk ve pedallar gibi aracın temel işlevsel öğelerini birbirine bağlayan kesintisiz bir çizgi oluşturur. 'Z' şekli, yapısı doğal bir dahili arka süspansiyon sağlayacak şekilde yönlendirilmiştir. Tüm parçalarda alüminyum profil kullanımı ile ağırlık ekonomisi sağlanmaktadır. Çerçeveye çıkarılabilir, şarj edilebilir bir lityum iyon pil entegre edilmiştir.

Cephe Mimari Tasarımı

Cecilip

Cephe Mimari Tasarımı Cecilip'in kılıfının tasarımı, binanın hacmini ayırt eden organik formun elde edilmesini sağlayan yatay elemanların üst üste yerleştirilmesiyle uyumludur. Her modül, oluşturulacak eğriliğin yarıçapı içinde yazılı çizgi bölümlerinden oluşur. Parçalarda 10 cm genişliğinde ve 2 mm kalınlığında gümüş eloksallı alüminyumdan dikdörtgen profiller kullanılmış ve kompozit bir alüminyum panel üzerine yerleştirilmiştir. Modül birleştirildikten sonra, ön kısım 22 gauge paslanmaz çelik ile kaplandı.

Mağaza

Ilumel

Mağaza Yaklaşık kırk yıllık bir tarihin ardından, Ilumel mağazası, mobilya, aydınlatma ve dekorasyon pazarında Dominik Cumhuriyeti'nin en büyük ve en prestijli firmalarından biridir. En son müdahale, sergi alanlarının genişletilmesi ihtiyacına ve mevcut koleksiyon çeşitliliğini değerlendirmeye olanak tanıyan daha temiz ve daha eklemli bir yolun tanımına yanıt veriyor.

Kitaplık

Amheba

Kitaplık Amheba adlı organik kitaplık, değişken parametreler ve kurallar dizisi içeren bir algoritma tarafından yönlendirilir. Yapının hafifletilmesi için topolojik optimizasyon kavramı kullanılmıştır. Hassas dekupaj mantığı sayesinde istediğiniz zaman ayrıştırmak ve aktarmak mümkündür. Bir kişi parça parça taşıyabilir ve 2,5 metre uzunluğundaki yapıyı monte edebilir. Gerçekleştirme için dijital fabrikasyon teknolojisi kullanıldı. Tüm süreç sadece bilgisayarlarda kontrol edildi. Teknik dokümantasyon gerekli değildi. Veriler 3 eksenli CNC makinesine gönderildi. Tüm sürecin sonucu, hafif ağırlıklı bir yapıdır.

Kamusal Alan

Quadrant Arcade

Kamusal Alan Grade II listesindeki pasaj, doğru yere doğru ışık yerleştirilerek davetkar bir sokak varlığına dönüştürüldü. Genel, ortam aydınlatması bütünsel olarak kullanılır ve etkileri, ilgi uyandıran ve alanın daha fazla kullanımını teşvik eden ışık modellemesinde farklılıklar elde etmek için hiyerarşik olarak aşamalandırılır. Dinamik özellik pandantının tasarımı ve yerleştirilmesi için stratejik birleştirme, görsel efektlerin ezici olmaktan çok daha ince görünmesi için sanatçı ile birlikte yönetildi. Gün ışığı azalması ile zarif yapı, elektrikli aydınlatmanın ritmi ile vurgulanır.