Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Yatağa Dönüşen Masa

1,6 S.M. OF LIFE

Yatağa Dönüşen Masa Tasarımın ana fikri, ofislerde küçük alanlarda çalışırken daralan hayatlarımızdan esinlenilmiştir. Daha sonra her uygarlığın herhangi bir konu hakkında farklı bir algi anlayışına sahip olabiliceğini fark ettim. Mesela bu masa ofiste mola vermek ve ya işi başından aşkın calışanların geceleri birkaç saat kestirmelerine olanak sağlayabilir. Proje, prototip urunun ölçülerinden ve iş hayatının günümüzde gitgide daha çok yer kaplaması gerçeğine dayanarak isimlendirilmiştir.

Bir iç mimarlık firması Ofisi

White Paper

Bir iç mimarlık firması Ofisi Tuvalimsi iç mekan; tasarımcılar için yaratıcı bir ortam, tasarımlar içinse ferah bir sergi görevi göruyor. Her proje ilerledikçe, duvarlar ve panolar araştırmalar, tasarım skeçleri ve sunumlar ile kaplanıyor. Benzersiz bir şekilde günlük kullanım için tasarlanan kapı ve beyaz zeminler, şirketin büyümesine tanıklık ederken, personel ve müşterilerin ayak izlerini ve parmak izlerini topluyor.

Fuar Standı

Boom

Fuar Standı Boom, Çin'de moda olmuş bir markanın tanıtılmasını sağlayan bir fuar standıdır. Bu sunumun teması gençlerin kendi imajlarını stilize etme potansiyellerini ve halka açık ortamda yapılan gürültülü seslenişi simgeliyor. Zikzak figürü şu ana kadar değişik kombinasyonlarla birçok şehirde görsel stand öğeleri olarak kullanılmıştır. Fuar standının her parçası prefabrik yapıdan oluşur. Bazı parçalar yeniden kullanılabilir veya bir sonraki stand için biçimlendirilebilir.

Kahve Masası

1x3

Kahve Masası 1x3 Kahve Masası geçmeli bilmecelerden esinlenmiştir. Bu ürün hem bir mobilya hem de bir zeka bilmecesidir. Tüm parçalar herhangi bir bağlantı elemanı olmaksızın bir arada dururlar. Parçaların doğru bir şekilde takılması ile hızla kurulur ve bu nedenle 1x3 sık yer değiştirmeler için çok uygundur. Zorluk derecesi beceriden ziyade üç boyutlu görüşle ilgilidir. Kullanıcının yardıma ihtiyacı olması ihtimaline karşı kurulum kılavuzu verilmektedir. 1x3 ismi ürünün mantığını özetleyen bir matematik ifadedir- bir cins malzemeden 3 adet.

Nargile

Meduse Pipes

Nargile Zarif organik hatlar su altı dünyasından esinlenmektedir. Her nefes alış gizemli bir hayvanın hayata dönüşünü andırmaktadır. Tasarımdaki düşüncem nargilenin içinde yar alan hava kabarcıkları, duman akışı, meyve mozaikleri ve ışık oyunları gibi tüm ilginç prosesleri göz önüne çıkarmak idi. Bu amaca ulaşmak için cam kullanımını en üst düzeye çıkardım ve klasik nargilelerde yer seviyesinde gizlenen fonksiyonel alanı göz seviyesine yükselttim. Ana gövdede yer alan ve gerçek meyve parçalarından oluşan kokteyl nargile deneyimini yeni seviyelere yükseltmektedir.

Sınırlı Üretim Seçkin Şaraplar

Echinoctius

Sınırlı Üretim Seçkin Şaraplar Echinoctius birçok bakımdan eşsiz. Tasarım ürünün eşsiz karakterini yansıtıyor. Ayrıca ürün, isminin derin anlamını aktarma mecburiyetindedir. Bu yüzden gece-gündüz, siyah-beyaz zıtlığını, gün dönümünü hissettirmelidir. Tasarım gecenin saklı gizemini yansıtmak istemektedir: Gökyüzünün geceleri bizi hayran bırakan güzelliği, takımyıldızları ve burçlar kuşağında gizlenen büyülü bilmece.