Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Lamba

Jal

Lamba Just Another Lamp, Jal, üç ana ilkeye dayanmaktadır: basitlik, kalite ve saflık. Tasarımın basitliğini, malzemelerin kalitesini ve ürünün amacının saflığını içerir. Bu temel tutuldu ama aynı zamanda hem cama hem de ışığa eşit ölçüde önem verdi. Bu nedenle Jal, çeşitli şekillerde, formatlarda ve bağlamlarda kullanılabilir.

Çok Işlevli Gitar

Black Hole

Çok Işlevli Gitar Kara delik, hard rock ve metal müzik tarzlarına dayanan çok işlevli bir gitardır. Vücut şekli, gitaristlere rahatlık hissi verir. Görsel efektler ve öğrenme programları oluşturmak için klavyede bir sıvı kristal ekran ile donatılmıştır. Gitarın boynunun arkasındaki Braille işaretleri, görme engelli veya az gören kişilerin gitar çalmasına yardımcı olabilir.

Büfe

Arca

Büfe Arca, bir ağa hapsolmuş bir monolit, içeriği ile birlikte sürüklenerek yüzen bir sandıktır. Masif meşeden yapılmış ideal bir ağ içinde yer alan lake mdf konteyneri, çeşitli ihtiyaçlara göre düzenlenebilen toplam üç adet ekstraksiyon çekmecesi ile donatılmıştır. Sert masif meşe ağ, bir su aynasını simüle eden organik bir şekil elde etmek için ısıyla şekillendirilmiş cam plakaları barındıracak şekilde modellenmiştir. İdeal yüzmeyi vurgulamak için dolabın tamamı şeffaf bir metakrilat destek üzerine oturtulmuştur.

Konteyner

Goccia

Konteyner Goccia, evi yumuşak şekiller ve sıcak beyaz ışıklarla süsleyen bir kaptır. Modern ev ocağı, bahçede arkadaşlarla mutlu bir saatin buluşma noktası veya oturma odasında kitap okumak için sehpa. Sıcak kış battaniyesinin yanı sıra mevsimlik meyveleri veya buza batırılmış taze bir yaz içeceği şişesini içine almaya uygun bir dizi seramik kaptır. Konteynerler halat ile tavandan sarkar ve istenilen yükseklikte konumlandırılabilir. En büyüğü masif meşe üstü ile tamamlanabilen 3 boyutta mevcuttur.

Masa

Chiglia

Masa Chiglia, şekilleri bir tekneyi anımsatan ama aynı zamanda tüm projenin kalbini temsil eden heykelsi bir masadır. Konsept, burada önerilen temel modelden başlayarak modüler bir geliştirme sayesinde incelenmiştir. Kırlangıç kuyruğu ışınının doğrusallığı, omurların serbestçe kayma olasılığı ile birleştiğinde, masanın stabilitesini garanti eder, uzunlukta gelişmesine izin verir. Bu özellikler, onu hedef ortama göre kolayca özelleştirilebilir hale getirir. İstenilen boyutları elde etmek için omurga sayısını ve kiriş uzunluğunu artırmak yeterli olacaktır.

Saat

Reverse

Saat Zaman geçip giderken saatler aynı kaldı. Tersine çevirmek sıradan bir saat değil, tersine çevirmedir, minimalist bir saat tasarımıdır ve ince değişikliklerle onu benzersiz kılar. İçe dönük olan el, saati belirtmek için dış halkanın içinde döner. Dışa bakan küçük el tek başına durur ve dakikayı belirtmek için döner. Tersine, bir saatin silindirik tabanı dışındaki tüm unsurları kaldırılarak oluşturuldu, oradan hayal gücü devraldı. Bu saat tasarımı size zamanı kucaklamanızı hatırlatmayı amaçlamaktadır.