Tasarım Dergi
Tasarım Dergi
Çalışma Alanı

Dava

Çalışma Alanı Dava, sessiz ve yoğun çalışma aşamalarının önemli olduğu açık alan ofisler, okullar ve üniversiteler için geliştirilmiştir. Modüller, akustik ve görsel rahatsızlıkları azaltır. Üçgen şekli nedeniyle mobilya, alan verimlidir ve çeşitli düzenleme seçeneklerine izin verir. Dava'nın malzemeleri biyolojik olarak parçalanabilen WPC ve yün keçedir. Bir eklenti sistemi, iki duvarı masa üstüne sabitler ve üretim ve kullanımda basitliğin altını çizer.

Akıllı Mobilyalar

Fluid Cube and Snake

Akıllı Mobilyalar Hello Wood, topluluk alanları için akıllı işlevlere sahip bir dış mekan mobilyası serisi yarattı. Kamusal mobilya türünü yeniden tasarlayarak, güneş panelleri ve pillerin entegrasyonunu gerektiren bir aydınlatma sistemi ve USB çıkışları içeren, görsel olarak çekici ve işlevsel kurulumlar tasarladılar. Yılan modüler bir yapıdır; öğeleri verilen siteye uyacak şekilde değişkendir. Fluid Cube, güneş pilleri içeren cam bir tepeye sahip sabit bir ünitedir. Stüdyo, tasarımın amacının günlük kullanım eşyalarını sevimli nesnelere dönüştürmek olduğuna inanıyor.

Yemek Masası

Augusta

Yemek Masası Augusta, klasik yemek masasını yeniden yorumluyor. Önümüzdeki nesilleri temsil eden tasarım, görünmez bir kökten büyüyor gibi görünüyor. Masa ayakları, bu ortak çekirdeğe yöneliktir ve kitap uyumlu masa üstünü tutmak için uzanır. Masif Avrupa ceviz ağacı bilgelik ve büyüme anlamından dolayı seçilmiştir. Genellikle mobilya üreticileri tarafından atılan ahşap, üzerinde çalışılması gereken zorluklar için kullanılır. Düğümler, çatlaklar, rüzgar sarsıntıları ve benzersiz girdaplar ağacın hayatının hikayesini anlatıyor. Ahşabın benzersizliği, bu hikayenin bir aile yadigarı mobilyasında yaşamasına izin veriyor.

Hoparlör

Sperso

Hoparlör Sperso, Sperm ve Ses'in iki kelimesinden gelir. Camsı baloncuğun ve hoparlörün kafasındaki çukuruna özel şekli, erkeklik hissini ve çiftleşme sırasında erkek sperminin dişi yumurtasına ateşi gibi sesin çevreye derinlemesine nüfuz etmesini ifade eder. Amaç, çevre çevresinde yüksek güç ve kaliteli ses üretmektir. Kablosuz sistemi, kullanıcının cep telefonunu, dizüstü bilgisayarını, tabletlerini ve diğer cihazlarını Bluetooth aracılığıyla hoparlöre bağlamasını sağlar. Bu tavan hoparlörü, oturma odası, yatak odası ve TV odasında özel olarak kullanılabilir.

Tabure

Ane

Tabure Ane tabure, ahenkli bir şekilde yüzer gibi görünen masif ahşap çıtalara sahiptir, ancak çelik çerçevenin üzerinde ahşap ayaklardan bağımsızdır. Tasarımcı, sertifikalı çevre dostu ahşaptan elde üretilen koltuğun, dinamik bir şekilde konumlandırılan ve kesilen tek bir ahşap şeklindeki birden fazla parçanın benzersiz kullanımıyla oluştuğunu belirtiyor. Tabureye oturtulduğunda arkaya doğru hafif yükselme ve yanlardaki devrilme açıları doğal, rahat bir oturma pozisyonu sağlayacak şekilde tamamlanır. Ane tabure, zarif bir yüzey oluşturmak için doğru karmaşıklık derecesine sahiptir.

Kahve Seti

Riposo

Kahve Seti Bu hizmetin tasarımı, 20. yüzyılın başlarında Alman Bauhaus ve Rus avangardından iki okuldan esinlenmiştir. Kesin düz geometri ve iyi düşünülmüş işlevsellik, o zamanların manifestolarının ruhuna tam olarak karşılık gelir: "uygun olan güzeldir". Tasarımcı aynı zamanda modern trendleri takip ederek bu projede iki zıt malzemeyi bir araya getiriyor. Klasik beyaz süt porseleni mantardan yapılmış parlak kapaklarla tamamlanmaktadır. Tasarımın işlevselliği, basit, kullanışlı kulplar ve formun genel kullanılabilirliği ile desteklenir.